top of page
YARI MARATON LOGO - 2024.png

Yarış Kuralları ve Bilgileri

5.Uluslarası Eskişehir Yarı Maratonu: İkiyirmiüç Event Organizasyon Danışmanlık tarafından organize edilmektedir. Burada kendisi “Organizatör” olarak adlandırılmıştır. Organizasyonda ‘Ornitorenk Dijital Hizmetler A.Ş.’ (Alivex) ile stratejik ortaklık sağlanmaktadır.

1. Kayıt, Ödemeler ve İade

 • 1.1 5.Uluslarası Eskişehir Yarı Maratonuna katılım, www.eskisehiryarimaratonu.com ve/veya www.alivex.com adresinden, kredi kartı seçeneğiyle sağlanabilir. Ödemelerin içeriğinde tüm vergi ve harçlar bulunmaktadır. Ödeme yapıldıktan sonra, kayıt tamamlanmış olacaktır. Kişi başına tek bir girişe/kayda izin verilir.

 • 1.2 Organizatör, katılımcının tüm kimlik bilgilerini doğrulama hakkına sahiptir. Kimlik bilgileri hakkında hatalı veriler içeren kayıtlar, uygunsuz kabul edilecektir.

 • 1.3 Banka kartı, kredi kartı veya havale seçeneği ile yapılan ödemeleriniz, yerel yazılı hukuka tabi olarak bağlayıcı, ertelenemez, takas edilemez, devredilemez, geri ödenemez olur.

 • 1.4 Herhangi bir sebeple etkinliğe katılmamanız durumunda kayıt bedeli iade edilmemektedir ve kayıt başkasına devredilememektedir.

 • 1.5 Katılımcı herhangi bir anda, etkinlikten çekilebilir. Etkinlikten çekilmeye karar vermeniz halinde, ücret geri ödenmeyecek ve etkinliğe giriş hakkınızı bir başkasına devretmeniz mümkün olmayacaktır. Yalnızca sağlık sorunu resmi beyanı ile ücret iadesi yapılabilmektedir.

 • 1.6 Katılımcı; ödemeyi başarıyla yerine getirildikten sonra, Organizatör ile Katılımcı arasında kayıt tamamlanınca bu Katılım Şartlarını temel alan sözleşme ilişkisi doğrudan kurulur. Sözleşme şartlarını işbu katılım şartları oluşturur. Kayıt ücretinin yegâne karşılığı yarış numarası, çip ve Eskişehir Yarı Maratonu koşusuna katılma hakkıdır.

 • 1.7 Organizatör, toplam katılımcı sayısını sınırlama hakkına sahiptir.

 • 1.9 Yaş sınırlamaları ‘Kategoriler’ kısmında belirtildiği gibidir. Bu kurallara göre yaşı tutmayan koşucular yarışa kesinlikle katılamaz, eğer kayıt yapılmışsa kaydı otomatik olarak iptal olur.

 • 1.10 Tarihlerine göre kayıt ücretleri

      19 Ocak - 19 Haziran 2024 tarihleri arasında 450 TL

      20 Haziran 2024 -  14 Ağustos 2023  tarihleri arasında 550 TL’dir.

 

2. Kategori Değişikliği

2.1 Kategori değişikliği talebi için katılımcıların info@ikiyirmiuc.com adresine değişiklik taleplerini iletmeleri gerekmektedir. Kayıt değişikliği 14 Ağustos 2024 tarihine kadar sadece e-mail yoluyla yapılmaktadır.

 

3. Organizasyon Değişiklik Hakları

3.1 Organizatör Katılım Şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklikler www.eskisehiryarimaratonu.com ve 4.Uluslarası Eskişehir Yarı Maratonu instagram adresi üzerinden yayınlanacaktır.

3.2 Organizatör; herhangi bir nedenle, 5.Uluslarası Eskişehir Yarı Maratonu Koşusunun yapılmasının tehlikeli ya da sakıncalı olduğunu düşünürse; geçerli kanun ve düzenleyicileri göz önünde bulundurarak, sorumluluk ve yükümlülüğü olmaksızın, koşuyu iptal etme, değiştirme, doğmuş sözleşmeyi tek taraflı feshetme, etkinliğin tarihi, başlangıç saati, parkuru ve mesafesi gibi ayrıntılarını ve/veya etkinlikle bağlantılı olarak sunulan imkanları değiştirme hakkına sahiptir.

3.3 Organizatörün herhangi bir sebeple etkinliği iptal etmesi durumunda kayıt ücretinin tamamı iade edilir. 

3.4 Organizatör, kayıt dönemi sırasında kayıt ücretini herhangi bir sebeple yerel olarak ayarlama ve değiştirme hakkını saklı tutar.

3.5 4.Uluslarası Eskişehir Yarı Maratonu Koşusuna katılan katılımcının hiçbir sebep ile katılım için yapılan masrafları karşılanmaz. Organizatörün, yapabileceği değişiklikler veya iptaller doğrultusunda, ulaşım veya konaklama masraf, iptal ve değişiklik bedellerine karşın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

4. Ödüller

 • 4.1 Organizatör, ödülleri değiştirme, iptal etme ve/veya ödüllerin herhangi birini ya da hepsini, benzer değerde ödüllerle değiştirme hakkını saklı tutar. Ödül olarak nakit alternatifler sağlanmayacaktır ve ödüller devredilemez ve geri ödemesizdir.

 

5. Yarıştan Diskalifikasyon

 • 5.1 Göğüs numarasını ve çipini başka kişilere devreden, yarış güzergâhından çıkan, resmi yarışmacı numarasını değiştirenler diskalifiye edilir.

 • 5.2 5.Uluslarası Eskişehir Yarı Maratonu Koşusu sırasında, Organizatör tamamen kendi takdiriyle, katılımcıyı bu Katılım Şartlarına uymadığı için ya da geçerli olan hallerde; etkinlikte, etkinlik öncesinde ya da etkinlikle ilgili faaliyetlerdeki davranışlarının, herhangi bir noktada rahatsız edici olması, bir kişiye, mala ya da Organizatörün itibarına zarar verebilecek nitelikte olması ya da zarar vermesi, sosyal medyada organizatörü veya organizasyonu suçlayıcı, rencide edici veya terör ile ilintili paylaşımda bulunması, giriş formlarında yanlış bilgiler vermesi, centilmenlik dışı davranışlarda bulunması, gayri resmi bir numara ile yarışması, başka bir kişiye atanmış resmi numara ile yarışması, resmi bir yarış numarasını başka bir kişiye iletmesi, bu numarayı başka bir kişiden edinme girişiminde bulunması, sağlık, güvenlik sebepleri dâhil, fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere; başka herhangi bir türde, yasa dışı ya da uygunsuz davranış nedeniyle diskalifiye etme ve çıkarma hakkını saklı tutar.

 • 5.3 Kazanan bir katılımcının diskalifiye edilmesi halinde; ödül hakkı düşecek ve/veya ödül bağışlanacak ya da alternatif bir galibe verilecektir. Herhangi bir sebeple diskalifiye edilen katılımcılara geri ödeme yapılmayacaktır. Bir etkinlikten diskalifiye edilmiş bireyler resmi sonuçlardan çıkarılacaktır.

6. Sorumluluk

 

6.1 Yarışlara katılımda mesuliyet katılımcılara aittir. Organizatör firma her türlü mesuliyetten muaftır. Buna kazalar, çalınan kıyafet ya da başka araç / gereçler de dahildir.

6.2 Spor alanında tıbbi kontrol özellikle tavsiye edilmektedir. Kayıt yapmış olan tüm katılımcılar, kendilerinin ve ekip arkadaşlarının koşuya katılmalarında herhangi bir sağlık engelinin bulunmadığını kabul ederler.

6.3 Organizatör, katılımcının herhangi bir tıbbi / sağlık sorunu için sorumlu tutulamaz.

6.4 Bir katılımcının; 5.Uluslarası Eskişehir Yarı Maratonu koşusu sırasında kendini sakatlaması halinde, Organizatör sorumlu değildir. Organizatör; gerekli gördüğü durumlarda, katılımcıyı bir sağlık kuruluşuna yönlendirebilir. Sağlık kuruluşunda katılımcılara uygulanabilecek tıbbi bakımla ilgili olarak oluşabilecek tüm masraflar, katılımcı tarafından karşılanır.

6.5 Yarış startı verildikten sonra gecikmeli katılımlar kabul edilmeyecektir. Çip, koşu göğüs numarasının kayıp edilmesi halinde etkinliğe katılım sağlanamaz. Bu durumda gerçekleşmeyen katılımlar için Organizatör sorumluluk kabul etmez, katılım bedeli iade edilmez.

7. Kıyafet ve Çanta Muhafaza

 

7.1 Start öncesi: Kıyafet çantaları etkinlik alanından teslim alınacaktır.Koşu Sonrası: Kıyafet çantaları göğüs numaraları karşılığında bitiş noktasında etkinlik alanında teslim edilecektir.

7.2 Sadece Resmi 5.Uluslarası Eskişehir Yarı Maratonu çantaları teslim alınacaktır.

7.3 Sporcuların yanlarında değerli eşya getirmemeleri önemle rica olunur. Kaybolan eşyalardan Organizatör sorumlu değildir.

8. Kit Dağıtımı

Kit dağıtımı 24 Ağustos 2023 Cumartesi 10:00 - 19:00 ve 25 Ağustos 2023 Pazar

06:00 - 07:00 saatleri arasında etkinlik alanında yapılacaktır.       

 

Pazar günü yapılacak olan kit dağıtım süresi 1 saat ile sınırlıdır.

07:00’de dağıtım sonlandırılacaktır.

25 ağustos 2023 Pazar koşu günü , 07:00'den sonra geç kit dağıtımı olmayacaktır.

9. Şartların Kabulü

9.1 https://www.eskisehiryarimaratonu.com/ websitesinde yer alan ve 5.Uluslarası Eskişehir Yarı Maratonu ile alakalı olan Gizlilik ve Güvenlik Politikası’nı, Kullanım Sözleşmesi’ni ve Yarış Kuralları’nı özgür iradem ile okudum. Bu bölümlerde yer alan tüm detayları kabul ederek ve hiçbir maddeyi dava konusu etmeyeceğimi taahhüt ederek, yarışmaya katılıyorum.

10. Güzergâh Hizmetleri

10.1 Parkur bölümünde belirtilmiştir.

11. Bitiş Noktası

11.1 5.Uluslarası Eskişehir Yarı Maratonu başlangıç ve bitiş noktası Sazova Parkıdır.

 

12. Bitiş Noktasının Kapanması

12.1 Bütün yarışlar için bitiş noktasının kapanış saati 13:00 dır. Saat 13:00 dan sonra trafik açılır, halen parkurda bulunan koşucular kaldırımdan koşmaya devam edebilirler fakat tasnifleri yapılmayacaktır.

13. Ulaşım

 

Şehir dışından gelirken genellikle demiryolu kullanılan Eskişehir’e hem tren hem de otobüs aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

 

Otobüs


Şehrin biraz dışında bulunan otogardan şehir merkezine tramvaylarla gitmek çok kolay. Ayrıca otogarın karşısında bulunan Kentpark mutlaka görülmesi gereken yerler listesinde.

 

Tren


İstanbul, Ankara ve Konya’dan direkt tren bulunan Eskişehir’e diğer illerden tren ve otobüs kullanarak aktarma da yapabilirsiniz. İstanbul – Eskişehir arası 2 saat 30 dakika, Ankara- Eskişehir arası ise 1 saat 30 dakika, Konya-Eskişehir arası ise 2 saat 15 dakika kadar sürüyor. Sefer saatleri ve tarifeleri TCDD sitesinde bulunuyor.

 

Şehiriçi Ulaşım


Şehir merkezinde birçok noktaya yürüyerek ulaşabilseniz de Eskart isimli ulaşım kartı ile toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. 60 dakikalık ücretsiz aktarma hakkı bulunan ulaşım kartını büfelerden temin edebilirsini
 

Sağlıkla İlgili Öneriler

Yarış öncesi koşucuların sağlık muayenelerini yaptırmaları gerekmektedir.

Solunum yolları ve kalp hastalıkları olanlar yarışa katılmamalıdırlar. 

Yarışa uykunuzu almış ve dinlenmiş bir şekilde katılmalısınız.

Yarış sabahı kahvaltınızı erken yaparak, alkollü ve gazlı içeceklerden kaçınınız.

Spor ayakkabınızı mutlaka çorapla giyiniz ve ayak parmaklarınıza süreceğiniz krem, yarış sonrasında oluşabilecek yaraları önleyecektir.

Yarış esnasında oluşacak sağlık sorunlarında yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım isteyiniz.

Yeterli antrenman, kondisyon ve sağlık, başarılı bir koşu için şarttır.

Sağlıkla ilgili öneriler ile ilgili tüm mesuliyet katılımcıların kendilerine aittir.

bottom of page