E-MAIL:           info@eskisehiryarimaratonu.com

Paralimpik Kategori

Paralimpik kategoriler, her yarışın kendi konsept ve parkur özelliklerine göre, güvenlik ve sağlık kriterleri göz önünde bulundurularak belirlenir. İlgili yarışımız, yalnızca kategorisinin “Ödüller & Tasnif” bölümünde belirtilen paralimpik kategoriler için uygundur.
• Paralimpik kayıtları ücretsizdir.

Paralimpik kategori kayıtlarınız için, aşağıdaki notları okuduktan sonra lütfen paralimpik@eskisehiryarimaratonu.com üzerinden bizimle iletişime geçiniz.

• Paralimpik kategorisi katılımcılarının ‘’Engel Rapor’’larının bir kopyasını paralimpik@eskisehiryarimaratonu.com adresine göndermeleri gerekmektedir. Raporlarını belirtilen adrese iletmeyen sporcuların yarış kayıtları onaylanmayacaktır.

• Engel Raporları başvuru yapılan kategoriye uygun olmayan katılımcıların yarış kayıtları onaylanmayacaktır.

• Paralimpik Kategori Eskişehir Yarı Maratonunun coğrafi koşulları göz önüne alınarak belirlenmiştir. Her bir yarış için belirlenen kategoriler dışında güvenlik gereği kayıt alınmayacaktır.

• Etkinlikler için belirlenen Paralimpik Kategoriler’e sadece belirtilen engel durumu olan katılımcılar başvurabilir. (Örn: Sadece üst ekstremite kategorisi olan bir yarışta, bu kategoriye başvuracak bir katılımcının alt ekstremitesinin olmaması gerekir.)

Engelli katılımcılarımız için tasnif 6 kategoride aşağıdaki gibi olacaktır:

– Tekerlekli Sandalye
– Özel Sporcular (Zihinsel ve Otizm)
– Görme Engelliler (Refakatli katılım zorunludur.)
– İşitme Engelliler (Refakatli katılım zorunlu değildir, ancak işitme engeli olduğunu belirten bir uyarı taşımak zorundadır. Yarış kitine bu uyarı yazısı dahil edilebilir.)
– Üst ekstremite engeli (Kol, Omuz, Çene, Omirilik, Yanıklar)
– Alt ekstremite engeli (Koltuk değneği ve protez ile koşacak olan sporcular için.)

Klasifikasyon / Ödüller:

Eskişehir Yarı Maratonunda yarışan tüm engelli katılımcılarına özel kürsü madalyası verilecektir.
Kendi kategorilerinde ilk 3’e giren katılımcılarımıza ise kupa ödülü verilecektir.